Ile kosztuje wymiana ekranu w telefonie komórkowym?

Jaki jest koszt wymiany szkła w smartfonie z 2021 roku?

Naprawa smartfona nie zawsze jest łatwym zadaniem. Wymiana ekranu to podstawowy powód uszkodzeń. Warto zapytać, ile będzie kosztowała wymiana ekranu w telefonie. Poniżej omówimy ceny w wybranych miastach naszego kraju. Zbadamy również koszty wymiany digitizera w różnych popularnych modelach telefonów i nie pytaj ile kosztuje wymiana szybki w telefonie bo taka naprawa zawsze jest opłacana!

Uszkodzony ekran to co wpływa na cenę wymiany?

Cena wymiany ekranu może być bardzo różna. Koszt naprawy dotykowej jest uzależniony od wielu aspektów. Pierwszym z nich jest numer modelu na telefonie, który jest ważny. Koszty naprawy wyświetlacza są z reguły niższe w przypadku telefonów o mniejszej wartości. Model, który jest z bieżącej generacji jest zazwyczaj najdroższe do naprawy. Wynika to po części z kosztów zakupu części zamiennych.

Wymiana matrycy lub naprawa wyświetlaczy dotykowych może zająć znaczną ilość czasu. Nie dziwi więc fakt, że cena za usługę może ulegać dużym wahaniom. Stawka za wymianę digitizera może zależeć od marży konkretnej usługi. Cena usługi może wzrosnąć, jeśli sklep cieszy się dobrą opinią.

Ile będzie Cię kosztować naprawa pękniętej szybki w smartfonie? Koszt za wymianę będzie zależał od rejonu działania serwisu. Największe miasta w zachodnich województwach mają najwyższe koszty naprawy. Jeśli chodzi o ceny, to serwisy w mniejszych miejscowościach są często tańsze. Warszawa jest miejscem, gdzie koszty wymiany ekranów dotykowych są najwyższe.

Uszkodzony ekran to co wpływa na cenę wymiany
ile kosztuje naprawa szybki w telefonie
Ile kosztuje wymiana szybki w telefonie

Ile kosztuje wymiana szybki w telefonie? Sprawdzamy ceny dla różnych regionów

Cena naprawy telefonu będzie się różnić w zależności od modelu, który posiadasz. Jesteśmy w stanie podać średnie stawki za niektóre usługi. W poniższych tabelach podaliśmy ceny za naprawę ekranów dotykowych w telefonach i wyświetlaczy zaczynające się w środku przedziału cenowego. Wartości te mają jedynie charakter poglądowy i naprawa telefonów o wyższych wartościach może kosztować więcej.

W pierwszej kolumnie, znajdą Państwo koszt wymiany szybki w telefonie. Pęknięte lub zbite szkło jest naprawiane w ciągu kilku dni roboczych. Koszt naprawy zaczyna się od 200 polskich Lirów. Najniższe koszty znajdują się w województwach warmińsko-mazurskim i świętokrzyskim. Nieco więcej trzeba zapłacić za naprawę telefonu w województwie wielkopolskim (lub zachodniopomorskim). Stłuczona szyba może kosztować około 270 zł. Jest to średnia cena naprawy dla telefonów, które mieszczą się w średnim przedziale cenowym. Naprawy najnowszych modeli są zazwyczaj wyższe.

Pęknięte szkło może znajdować się tylko na aparacie telefonu. W tym przypadku digitizer nie zostanie uszkodzony, a koszt naprawy jest mniejszy. Pęknięte szkło może kosztować od 67-85 zł. Ceny podane są w drugiej kolumnie.

Ile kosztuje wymiana szybki w telefonie

Naprawa komórek obejmuje nie tylko wymianę matrycy w telefonie. Naprawa wtyczki ładowania jest często wykonywanym zabiegiem. Koszt tej usługi zależy od modelu. W trzeciej kolumnie prezentujemy przykładowe stawki za naprawę portu ładowania w telefonie, który mieści się w pośrednim przedziale cenowym. Cena za tę naprawę waha się od 85 do 110 zł.

Nasza czwarta kolumna pokazuje ile kosztuje wymiana baterii w telefonie. Jest to kolejny popularny serwis telefonów komórkowych. Większość nowoczesnych telefonów posiada baterie, które są wbudowane w obudowę. Dlatego też wymiana baterii przez doświadczonych fachowców jest tak istotna. W przypadku średniej klasy telefonu koszt wymiany baterii może wynieść od 120 do 170 zł. Oczywiście cena za wymianę baterii w starszym telefonie będzie znacznie wyższa. Aspektem jest również koszt zakupu nowej baterii.

Często w różnych przypadkach konieczna jest wymiana całej matrycy w telefonie. Taka usługa jest zazwyczaj bardziej kosztowna. Na wymianę matrycy w telefonie będziemy musieli przeznaczyć od 230 do 300 zł. Średnie stawki dla wybranych miast przedstawiamy w ostatniej kolumnie. Całkowita wymiana ekranu w nowszych modelach telefonów będzie nieco droższa.

Naprawa wyświetlaczy LCD Cena naprawy w wybranych modelach telefonów

Mówiliśmy już o kosztach usług naprawy telefonów komórkowych. Będą się one różnić w zależności od modelu. Koszt wymiany matrycy w telefonie może wahać się od kilkuset do kilkuset złotych. Oto ile będzie kosztowała wymiana ekranu telefonu w różnych modelach.

W pierwszej kolumnie wymieniliśmy medianę cen wymiany digitizera w smartfonach Samsung Galaxy S9. To standardowy koszt naprawy wyświetlaczy. Szkło, które jest tu pęknięte może być wydatkiem rzędu 400 – 500 ZL. Naprawa wyświetlaczy w telefonach IPhone jest zazwyczaj droższa. Druga kolumna naszej tabeli ilustruje medianę kosztów naprawy wyświetlaczy w IPhone 6. Szkło, które jest uszkodzone może kosztować od 500-510 PGN. W niektórych przypadkach naprawa może być droższa. Dobrą ilustracją jest zbita szyba w telefonach Nokia Lumia 930. Naprawa wyświetlacza w tym przypadku to koszt od 580 do 680 PGN. Niektóre serwisy mogą oferować nieco wyższe ceny.

Ostatnia komora przedstawia średnie ceny naprawy wyświetlaczy w telefonach Huawei P9. Model ten jest bardzo popularny i dostępny od dłuższego czasu. Dlatego też cena usługi okazuje się być dość atrakcyjna. Pęknięta szybka kosztuje od 240 do 320 funtów. Poniżej przedstawiamy średnie stawki dla poszczególnych miast i województw.

Naprawa wyświetlaczy LCD
naprawę telefonu

Ile trzeba zapłacić za naprawę telefonu? Porównaliśmy koszty naprawy kilku modeli.

Jaki jest koszt wymiany ekranu w smartfonie?

Zbita szyba na ekranie smartfona – tak opisywany jest ten problem, mimo że zainwestowaliśmy w folie ochronne i inne technologie, które mają je zabezpieczać. Jeśli na przykład smartfon ulegnie uszkodzeniu w wyniku upadku i pęknie w nim szkło, konieczna jest jego wymiana. Jaka jest cena wymiany ekranu? Warto rozważyć dodatkową ochronę, jaką jest usługa wymiany ekranu przy zakupie iPhone’a bezpośrednio u operatora. To najwyższa jakość, nawet jeśli nie jest najdroższa.

Pamiętacie, kiedy królowała Nokia 3210? Fiński telefon, jak i inne modele tej marki sprzed „nastu” lat, wydawał się niezniszczalny. Potrafił nawet spaść z krzesła podczas siedzenia na nim, znajdować się w tylnej kieszeni, czy być narażony na niespodziewane uderzenia. Współczesny smartfon jest bardziej wrażliwy i bardziej podatny na zarysowania, uszkodzenia czy awarie spowodowane wypadkami. Najczęstsze problemy wynikają z uszkodzenia wyświetlacza. Wiąże się to z koniecznością naprawy lub wymiany telefonu. Warto zadać sobie pytanie „Ile będzie kosztowała wymiana szybki?”.

naprawę telefonu

Koszt wymiany ekranu w telefonie

Kiedy porównasz koszt wymiany wyświetlacza w smartfonie, istnieją znaczne różnice w oparciu o model i lokalizację. Koszt naprawy wyświetlacza w modelach z wyższej półki, takich jak iPhone czy Samsung Galaxy, może wynieść nawet 500 zł. Zależy to od osoby, która ją wykonuje. Możliwe jest uzyskanie niezawodnego zamiennika, ale autoryzowany serwis będzie prawdopodobnie droższy. Można się jednak spodziewać gorszej jakości pracy w mniej znanych serwisach, które zajmują się drobnymi naprawami telefonów.

Cena wymiany wyświetlacza w najbardziej efektywnym serwisie naprawczym może Cię zaskoczyć. Samsung udostępnił autoryzowaną listę punktów naprawczych, które mogą wymienić wyświetlacz w Twoim smartfonie. Ile kosztuje Cię wymiana wyświetlacza w smartfonie Samsung? Oto kilka przykładów.

Najniższą cenę za naprawę wyświetlacza ma model Samsung Galaxy J3 - kosztuje 279 zł.

Ważne jest, abyś wiedział, ile wyniesie Cię wymiana szkła w Twoim telefonie. Na przykład 400-500 zł może być zbliżone do kosztu zakupu urządzenia. Nie dotyczy to jednak modeli z najwyższej półki cenowej. Jednak większość telefonów, które mają mniej niż kilka lat, wykazuje znaczny spadek wartości. Dlatego wymiana ekranu w telefonie, który ma 4 lata lub więcej, może nie być tak korzystna, jak zakup nieco nowszego modelu.

Szkło w smartfonie nie jest w stanie być wymienione za rozsądną cenę.

To nie jest cennik części zamiennych. Koszty naprawy ekranu w smartfonie zazwyczaj nie są oparte na robociźnie, ale głównie na częściach. Wyświetlacze są towarem deficytowym. Normalne jest kupowanie części, na przykład z zagranicy. Możesz skończyć płacąc setki złotych za części zamienne. Gdy weźmiemy pod uwagę koszt wymiany naprawy, cena wymiany szkła w smartfonie w tej sytuacji może wynieść nawet np. 500 zł.

W tym miejscu pojawia się kluczowe pytanie: Które podzespoły sprawiają kłopoty? Nie tylko naprawa szybki w telefonie jest jednak trudna, musimy również przeanalizować stan techniczny telefonu. W wyniku upadku uszkodzeniu uległy również inne elementy, takie jak gniazdo ładowania. Skutkiem tego będzie wzrost kosztów wymiany wyświetlacza wraz z innymi elementami systemu.

Jak uchronić smartfon przed uszkodzeniem?

Czasami lepszym rozwiązaniem może okazać się wcześniejsze powiadomienie o problemach. Można temu zaradzić, np. ubezpieczając smartfon, ale warto oczywiście zmienić koszt raty na ubezpieczenie, które osłoni telefon przed kradzieżą, uszkodzeniem czy np. skutkami zalania. Aby zabezpieczyć swój telefon, skorzystaj z wysokiej jakości etui oraz wysokiej jakości szkieł hartowanych. Z takim zestawem większość pytań o koszt wymiany ekranu w smartfonie znajdzie odpowiedź. Wystarczy, że zadbasz o odpowiednią ochronę swojego telefonu. Cena takiego zestawu, która w sumie wynosi około 200 zł, jest znacznie mniejsza niż koszt wymiany ekranu w smartfonach w razie upadku.