ile kosztuje wymiana szybki w telefonie

koszt wymiany szybki w telefonie

Uszkodzony, pęknięty wyświetlacz w smartfonie i ile kosztuje wymiana szybki w telefonie

Smartfony to urządzenia powszechnego użytku. Można je łatwo uszkodzić, jeśli telefon będzie miał bezpośredni kontakt z twardą powierzchnią i odrazu powstaje pytanie ile kosztuje wymiana szybki w telefonie i ile to potrwa. Jeśli nie używasz specjalnej osłony lub szkła do ochrony wyświetlacza, może on łatwo ulec uszkodzeniu. Jedyną opcją jest wymiana lub zakup telefonu zastępczego. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku bardzo drogich smartfonów jest wymiana wyświetlacza. Rozważ korzyści z wymiany wyświetlacza w tańszych modelach. Czasami warto jak najszybciej zakupić wyświetlacz zastępczy. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Warto wiedzieć, że koszt wymiany wyświetlacza w telefonie zależy od jego modelu i wielkości.

ile kosztuje wymiana szybki w telefonie
ile kosztuje wymiana szybki w smartfonie

Wymiana wyświetlacza, albo wymiana szybki w serwisie

Nie ma znaczenia, czy wyświetlacz uległ uszkodzeniu na skutek upadku z dużej wysokości, czy też został zgnieciony przez coś w torebce lub kieszeni, najlepiej oddać telefon do profesjonalnego serwisu zajmującego się naprawą tego typu urządzeń. Aby zorientować się w kosztach naprawy, należy odwiedzić kilka miejsc. Mogą się one różnić w zależności od usługi.
Naprawa wyświetlacza kosztuje zazwyczaj od 150-400 polskich lir. Jeśli ekran jest duży, koszt może być wyższy. Dobrym posunięciem jest wcześniejsze zamówienie konkretnego wyświetlacza, zgodnie z modelem telefonu. Części te są często dostępne w sieci w znacznie niższej cenie.
Najważniejsze jest jednak, aby wybrać odpowiednie produkty, aby uniknąć zakupu podróbek. Tylko oryginalne części będą prawidłowo funkcjonować po naprawie. Warto namierzyć informacje o sklepach, które sprzedają oryginalne części. Złym pomysłem jest zakup repliki lub podróbki telefonu. Tylko oryginalne części mogą działać prawidłowo po naprawie.


Koszt takich usług powinien spaść i oscylować w granicach 50 zł – 300 zł.

Wyświetlacz można naprawić samemu.

Samodzielna naprawa wyświetlacza nie jest możliwa, jeśli telefon jest prawidłowo zbudowany i posiadasz odpowiedni sprzęt. Potrzebne będą również zdolności manualne, aby prawidłowo zamontować ekran w etui wyświetlacza. Minusem jest to, że być może będziemy musieli poświęcić na to więcej czasu niż w przypadku naprawy serwisowej. Dodatkowo może dojść do uszkodzenia nowego wyświetlacza. Możliwe jest uszkodzenie nowego wyświetlacza niewprawnym klejem. To nie tylko sprawi, że telefon będzie źle wyglądał, ale również utrudni Ci korzystanie z niego. Nie zaleca się samodzielnej naprawy telefonu, chyba że jest się ekspertem w tej dziedzinie. Jeśli nie czujesz się komfortowo wykonując takie naprawy, lepiej, abyś zostawił je profesjonalistom. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że ekran będzie działał prawidłowo. Często lepiej jest wydać więcej, aby nie musieć samemu naprawiać kosztownego sprzętu, jak to ma miejsce w przypadku nowoczesnych telefonów komórkowych. Wyświetlacz często może zostać uszkodzony przez upadające telefony. Szczególnie narażone są smartfony, które stają się coraz bardziej popularne. Obliczyliśmy, ile kosztowałaby wymiana szyby w telefonie.

Ile kosztuje wymiana szkła w telefonie?

Smartfony mają wiele możliwości i są używane każdego dnia. Wiele osób korzysta ze smartfona co najmniej raz dziennie, w tym kierowcy, studenci, pracownicy i turyści. Smartfon można jednak łatwo uszkodzić. Najbardziej narażony na pęknięcia jest wyświetlacz podczas upadku. 

Naprawa wyświetlacza – cennik

Naprawa wyświetlacza: 100-500 funtów.

Naprawa pękniętych wyświetlaczy smartfonów jest bardzo kosztowna. W zależności od modelu smartfona i wybranego serwisu, koszt naprawy tej usterki może wynieść od 100 do nawet 500-600 zł. Niejednokrotnie naprawa nie jest opłacalna finansowo po kilku latach intensywnego użytkowania.

koszt wymiany szybki w telefonie

Skąd się bierze koszt naprawy?

Cena nowego wyświetlacza do Twojego smartfona będzie miała wpływ na to, ile będzie kosztowała naprawa pękniętych wyświetlaczy. Nie zawsze wyświetlacz może być łatwo dostępny, lub może być konieczne sprowadzenie go z zagranicy. Powoduje to, że koszt zakupu części waha się w granicach 150-200 zł. Resztę kosztów naprawy pokrywa serwisant. Możliwe jest jednak uzyskanie tańszej części zamiennej. Część, którą otrzymamy nie musi być oryginalna. Zamiennik może kosztować od 40 do 60% więcej niż oryginalny wyświetlacz, ale będzie gorszej jakości. Dwa rozwiązania mogą być stosowane w celu uniknięcia kosztownej wymiany pękniętego wyświetlacza na smartfonie. Pierwszym z nich jest użycie szkła ochronnego (pokrowiec na telefon) przy zachowaniu ostrożności i nie chodzić lub podróżować z telefonem. Można również wykupić polisę, która chroni telefon komórkowy przed przypadkowym uszkodzeniem, zalaniem, kradzieżą.

Podsumowanie ile kosztuje wymiana szybki w telefonie

Smartfony są wyposażone w więcej opcji i są bardziej wrażliwe na dotyk. Minusem jest to, że są bardziej podatne na uderzenia. Nawet niewielki upadek może spowodować znaczną utratę życia. Możesz temu zapobiec kupując akcesoria, które ochronią Twój smartfon.