Dlaczego Karaiby?
Karaiby atrakcje i atrakcje turystyczne

Jakie są najlepsze rzeczy do zrobienia na Karaibach? Karaiby to bez wątpienia raj na ziemi. Na Karaibach można znaleźć piękne plaże, czystą wodę, świeże owoce i doskonałą kuchnię. Region ten jest niesamowicie zróżnicowany. Można tu znaleźć lasy tropikalne, równiny wulkaniczne i doliny, a także wiele różnych gatunków zwierząt i roślin, w tym liczne egzotyczne ptaki. Obszar ten położony jest pomiędzy dwoma kontynentami amerykańskimi. Jego nazwa pochodzi od plemion indiańskich Caraibes, które zamieszkiwały wyspyarchipelagu setki lat temu. Ponad 40 milionów ludzi zamieszkuje terytorium archipelagu o powierzchni 255.000 km2. Na wyspach znajdują się takie kraje i terytoria zależne jak Barbados, Dominikana i Grenada. Jest wiele możliwości, a na każdej z wysp można cieszyć się słońcem przez kilka miesięcy. Należy pamiętać, że tajfuny i huragany mogą często uderzać w wyspy od czerwca do listopada. Karaiby to miejsce, gdzie króluje muzyka, śpiew i zabawa. Na ulicach odbywa się wiele spontanicznych imprez, na których warto się pojawić.

Dlaczego warto podróżować na Karaiby? Na Karaibach znajduje się 1# najpiękniejszych plaż

Karaiby

Tęsknisz za leżeniem na plaży pod palmą, popijając mleko kokosowe, a może fantazjujesz o leżeniu w cieniu kokosa na brzegu? Możesz pływać w błękitnym oceanie. Pokochasz Karaiby! Możesz opalać się wzdłuż wspaniałych wybrzeży na każdej z wielu wysp. Do wyboru jest wiele plaż, w tym białe, czarne i klasyczne żółte piaski. Wiele z tych plaż jest niezamieszkanych. Turyści przyjeżdżają ze wszystkich części świata, aby cieszyć się dobrą pogodą, ale wolą kilka kurortów wzdłuż wybrzeża. Ty możesz cieszyć się przestrzenią, która jest tylko dla Ciebie.

Karaiby

Dlaczego Karaiby? - 2# Żeglarski raj

raj dla żeglarzy

Tysiące żeglarzy odwiedza Karaiby każdego roku. Obszar ten znany jest z wiatrów pasatowych. Obszar ten charakteryzuje się stałymi wschodnimi wiatrami, które ułatwiają żeglowanie. W takich warunkach łatwo jest odkrywać tropikalne wyspy położone w niewielkiej odległości od siebie. Prawdziwymi wilkami morskimi są ci, którzy mieszkają na jachtach od wielu lat oraz profesjonaliści, którzy pracują na morzu. Nierzadko można spotkać zwykłych Kowalskich, którzy mają dość zimy. Wsiadają oni na czarter katamaranu, by żeglować od zatoki do zatoki, podziwiając widoki i dźwięki lokalnej okolicy.

raj dla żeglarzy

Dlaczego Karaiby? - 3# Najlepszy rum

Najlepszy rum

Rum jest wszędzie tam, gdzie są żeglarze. Karaiby są domem dla najlepszego rumu. Napój ten jest słodki w smaku i zawiera dużo alkoholu. Ten mocny napój jest dostępny prawie wszędzie. Na Martynice, która jest małą wyspą, znajduje się wiele takich destylarni. Popularny alkohol produkowany jest z trzciny cukrowej lub melasy, które są odpadami z procesu produkcji cukru. Dostępna jest również odmiana rolniczych, wytwarzanych ze świeżego soku z tej rośliny. Ceny są rozsądne. Litr dobrego Rumu będzie Cię kosztował około dziesięciu dolarów.

Najlepszy rum

Dlaczego Karaiby? 4# Piraci z Karaibów

Piraci z Karaibów

Rum jest wszędzie tam, gdzie są żeglarze. Karaiby są domem dla najlepszego rumu. Napój ten jest słodki w smaku i zawiera dużo alkoholu. Ten mocny napój jest dostępny prawie wszędzie. Na Martynice, która jest małą wyspą, znajduje się wiele takich destylarni. Popularny alkohol produkowany jest z trzciny cukrowej lub melasy, które są odpadami z procesu produkcji cukru. Dostępna jest również odmiana rolniczych, wytwarzanych ze świeżego soku z tej rośliny. Ceny są rozsądne. Litr dobrego Rumu będzie Cię kosztował około dziesięciu dolarów.

Piraci z Karaibów

Dlaczego Karaiby? - 5# Kultura Rastafari

rasta

Dużo bębnów i reggae, a także unoszący się wokół zapach dymu z marihuany. Bob Marley to prawdziwy król na Karaibach. Jego rodzinna Jamajka nie jest jedynym miejscem, gdzie jest królem. Rastamanów można spotkać w każdym zakątku świata, z ich dredami i zielono-żółto-czerwonymi akcentami. Społeczności postkolonialne charakteryzują się pozytywnymi i otwartymi ludźmi. Pamiętajcie o tym! Mimo, że na Karaibach marihuana jest legalna, nie wolno jej palić!

Kultura Rastafari

Dlaczego Karaiby? 6# Bliskość natury

Przyroda Dominiki

Na Karaibach ludzie żyją harmonijnie z naturą. Natura jest w stanie rozwijać się bez ingerencji wielkich miast i przemysłu. Na każdym rogu można znaleźć egzotyczne ptaki. Codzienne widoki to kolibry szukające nektaru w parku i pelikany szukające w porcie. Duże iguany można zobaczyć jak wygrzewają się na ogrodzeniach swoich domów. Czasami w marinie można dostrzec płaszczki, mureny i żółwie. Kwiaty, które są główną atrakcją w ogrodach naszych matek i które można znaleźć wszędzie, tutaj są piękne. Tak właśnie powinieneś traktować innych. Ludzie, zwierzęta i rośliny nie przeszkadzają sobie nawzajem.

Przyroda Dominiki

Dlaczego Karaiby? - #7 Dzika Dominika

Dzika Dominika

Jedno miejsce, które szczególnie mi się spodobało spośród wszystkich wysp, które odwiedziłam to Dominika. Często jest ona mylona z Dominikaną. Leży ona pomiędzy francuską Martyniką i Gwadelupą. Jest prawie w całości pokryta lasem tropikalnym. Miłośnicy przygód będą zadowoleni z braku turystów i obfitości szlaków w dżungli. Na tym niewielkim obszarze znajduje się ponad 300 strumieni i pięknych wodospadów. Wszędzie, gdzie się spojrzy, rosną cytrusy. Można po nie sięgnąć, aby skosztować słodkich owoców, które rosną w karaibskim słońcu. Jej mieszkańcy są szczęśliwi i żyją długo. Opowiedzą Ci wszystko o swoim raju. Będą zachęcać do powrotu. I robią to skutecznie! Prawie wszyscy goście, których spotkałem, wracali. Niektórzy zostali na całe życie.

Dzika Dominika

Dlaczego Karaiby? #8 Kultura kreolska

Kultura kreolska

Kreole stanowią większość mieszkańców Karaibów. Ludzie ci są potomkami afrykańskich niewolników i stworzyli unikalną kulturę. Jest ona mieszanką wielu kultur. Kultura europejska przybyła wraz z kolonizatorami. Kultura afrykańska przyszła wraz z niewolnikami. Część została zapożyczona od Indian lub tubylców. Wniosą one wystarczająco dużo egzotyki do Twoich podróży i wycieczek.

Kultura kreolska
Karaiby

Dlaczego Karaiby? - 1# Niebiańskie plaże

Karaiby

Czy marzysz kiedyś o tym, by leżeć w cieniu palm na piaszczystej plaży i popijać mleko kokosowe ze świeżo zebranych orzechów? Wyobraź sobie pływanie w ciepłym, błękitnym oceanie. Karaiby to miejsce właśnie dla Ciebie. Na każdej wyspie znajduje się wiele pięknych plaż. Jest wiele plaż do wyboru. Niektóre są białe jak piasek z mąki, inne czarne jak węgiel. Inne mogą być tak klasyczne, jak złote. Wiele z nich jest pustych. Turyści przyjeżdżają ze wszystkich stron świata, aby cieszyć się idealną pogodą, ale wolą zatrzymywać się w nadmorskich kurortach. Ty cieszysz się tylko swoją prywatną przestrzenią!

Żeglarski raj

Dlaczego Karaiby? 2# Żeglarski raj

raj dla żeglarzy

Wielu żeglarzy podróżuje na Karaiby. Jest to region wiatrów pasatowych. Obszar ten jest obdarzony stałymi wschodnimi wiatrami, które są bardzo pomocne w żeglowaniu. Odwiedzanie tropikalnych wysp położonych tak blisko siebie w takich warunkach pogodowych jest prawdziwą przyjemnością. Ludzie, którzy pracują na morzu, jak również prawdziwi wilcy morscy, mieszkają na jachtach przez wiele lat. Wiele rodzin równie mocno nie znosi zimy. Przylatują tu na czarterowe rejsy katamaranem i żeglują od zatoki do zatoki ciesząc się urokami lokalnych atrakcji.

Najlepszy Rum

Dlaczego Karaiby? 3# Najlepszy Rum

Najlepszy Rum

Rum jest wszędzie tam gdzie są żeglarze. Najlepszy rum jaki możemy znaleźć jest właśnie tutaj, na Karaibach. Jest mocny i słodki. Łatwo jest znaleźć destylarnie, które produkują ten mocny trunek. Na Martynice, wyspie o niewielkiej populacji, jest tylko kilka destylarni tego mocnego trunku. Najpopularniejszy alkohol produkowany jest z trzciny cukrowej, czyli melasy, która jest produktem odpadowym przy produkcji cukru. Istnieje rodzaj rumu zwany „Agricultural Rum”. Jest on wytwarzany ze świeżego soku z tych roślin. Ceny są bardzo przystępne. Litr dobrego rumu kosztuje około dziesięciu dolarów amerykańskich.

Piraci z Karaibów

Dlaczego Karaiby? 4# Piraci z Karaibów (Pirates of the Caribbeanjack)

Piraci z Karaibów

Mimo, że większość pozostałości po filmach została zniszczona lub rozkradziona przez huragany, to nadal można je zobaczyć. Wciąż mamy takie miejsca jak Port Royale na Saint Vincent czy Dom Czarownic na Dominice. Wyspa, na której Jack Sparrow, słynny pirat, został zastrzelony z pistoletu i jednej kuli, jest główną atrakcją. Najbardziej zapadł mi w pamięć moment, kiedy dopłynęłam do zatoki Wallilabou. Następnie udaliśmy się na rock z kacykami. Dokonał tego pirat na tonącym statku. Wszystko to było możliwe dzięki muzyce Hansa Zimmera puszczanej przez głośniki. Prawdziwi piraci działali na Karaibach przez siedemnaście-osiemnaście wieków. Wyspy do dziś skrywają swoje tajemnice.

Kultura rastafarian

Dlaczego Karaiby? - #5 Kultura rastafarian

rasta

Powietrze wypełniają dźwięki reggae, bębnów i zapach marihuany. Bob Marley jest prawdziwym królem Karaibów. Jego rodzinna wyspa Jamajka nie jest jedynym miejscem, gdzie można go spotkać. W każdym zakątku globu możemy znaleźć Rasta mężczyzn ubranych w zielono-żółto-czerwone stroje i z dredami. Społeczności postkolonialne składają się z pozytywnych i otwartych ludzi. Pamiętajcie o tym! Na Karaibach jest to nadal nielegalne!

Przyroda Dominiki

Dlaczego Karaiby? - 6# Bliskość natury

Przyroda Dominiki

Karaiby to miejsce, gdzie ludzie mogą żyć w zgodzie z naturą. Dzikość i ludzkość mogą współistnieć, ponieważ nie ma tam przemysłu ani miast pełnych robaków. Egzotyczne ptaki można znaleźć wszędzie. Codziennie można zobaczyć kolibry szukające nektaru w miejskim zielonym parku lub pelikany łowiące ryby w porcie. Słońce świeci na ogrodzenie domu wielkich iguan. W marinach można zobaczyć żółwie, mureny i płaszczki. Główną atrakcją ogrodów naszych rodziców są piękne kwiaty. Tutaj mogą one rosnąć gdzie tylko chcą. Ludzie, zwierzęta i rośliny nie przeszkadzają sobie nawzajem.

Dzika Dominikadominika

Dlaczego Karaiby? - #7 Dzika Dominikadominika

Dzika Dominikadominika

Ze wszystkich wysp, które odwiedziłam, Dominika jest moją ulubioną. Często jest mylona z Dominikaną, która znajduje się pomiędzy francuską Martyniką i Gwadelupą. Cała wyspa pokryta jest tropikalnym lasem deszczowym. Miłośnicy przygód znajdą tu mnóstwo szlaków przez dżunglę i żadnych tłumów turystów. Na tym niewielkim skrawku lądu znajduje się ponad trzysta strumieni i pięknych wodospadów. Każda wyspa ma swoje własne cytrusy. Wystarczy złapać kilka i cieszyć się karaibskim słońcem. Mieszkańcy są szczęśliwi i żyją długo. Chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami z życia w raju. Zachęcają do powrotu. To działa cudownie! Prawie wszyscy z moich gości byli tu już wcześniej. Niektóre tematy zostały na dłużej.

Dlaczego Karaiby? #8 Kreol nic nie robiący 14.2

Kreole stanowią większość mieszkańców Karaibów. Są oni potomkami afrykańskich niewolników, którzy stworzyli unikalną kulturę. Jest to jedyne miejsce, gdzie można ją znaleźć. Jej główną cechą jest nieumiejętność zarządzania czasem i pracą. Szczerze mówiąc, miejscowi nie pracują zbyt ciężko. Wielu ludzi uciekło tutaj, aby uciec od wyścigu szczurów zachodnich cywilizacji. Możesz zostać dłużej, jeśli będziesz pamiętać, że wszystko powinno być gotowe do poniedziałku. Podczas Wschodu wszyscy wybierają się na biwak na plażę. Trwa to przez tydzień. Nieważne, że większość sklepów jest zamknięta, a robotnicy cieszą się morzem, to nie ma znaczenia. Warto zobaczyć, że powolne, spokojne życie istnieje na tej pędzącej planecie.